ŞUURLU İNSAN, ŞUURLU TOPLUM İÇİN BİR ARAYA GELİYORUZ!

ŞUURLU İNSAN, ŞUURLU TOPLUM İÇİN BİR ARAYA GELİYORUZ! 

Allah’ın (C.C) “Ey insanlar! Yeryüzünde bulunan maddelerin Helal ve Temiz olanlarından yiyin; Şeytanın peşinden gitmeyin, çünkü o apaçık düşmanınızdır.” (Bakara, 168) ayeti Helal lokmanın Müslümanların hayatı için ne kadar önemli olduğuna da bir kanıttır. GİMDES Hanımlar Kurulu bu şuurla etkinliklerini düzenlemektedir.

Batı kendisini hürriyetlerin koruyucusu, insanları aydınlatan, modernliğin ve uygarlığın temsilcisi olarak gösterirken, İslamiyeti de bunların tam zıttı olarak göstermektedir. İslamiyet’e karşı düşmanca bakış, İslam’da kadının yerine de düşmanca bakışı doğurmuştur. Bu görüntü her fırsatta ve her yerde insanlara empoze edilmeye devam etmektedir.

Günümüzde Müslüman toplumlara Batı kaynaklı dayatılan “Kadın Modeli” ön plana çıkmaktadır. Bize düşen bu modeli kopyalamak değil, sağlıklı ve İslam ahlakı ile ahlaklanmış nesiller yetiştirmektir. Müslüman ailelerin kalesi olan mutfaklarımız, Batı modernitesinin pençesinden kurtarılması gerekmektedir. Kadının evinin işleriyle uğraşması, çocuk yetiştirmesi ve evi idare etmesi çok çeşitli kabiliyetler gerektirir. Bir şeyi daha unutmamak gerekir ki; toplumlar, boğazımızdan geçen her lokmanın şekillendirildiği gibi kadınların ellerinde de şekillenmektedir…

GİMDES Hanımlar Kurulu’da mutfakların sahibi olan hanımların, Helal ve Tayyib Yaşam Bilinci’nin oluşmasındaki en önemli halka olduğuna inanmaktadır. 2010 yılında İstanbul’da başlatmış olduğu “Tanışma Çayları” faaliyetleri ile birlikte GİMDES Hanımlar Kurulu, Müslüman hanımların kalesi olan mutfaklarda bu bilinci oluşturmaya ve Türkiye genelinde bu çalışmalarını sürdürmeye devam etmektedir.

Bu amaçla çıkılan yolda Eylül ayı itibariye başlanan “Tanışma Çayları” faaliyetleri İzmir, Adıyaman, Düzce, Antalya ve Ankara gibi illerde gerçekleştirilerek birçok Müslüman hanım ve aileye ulaşmıştır. Halkımız tarafından yoğun ilgiyle takip ve talep edilen bu faaliyetlere, Ekim ayı içerisinde de devam edilmesi planlanmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.