TUZLU SU VE KULAKLARIMIZ SAĞLIK HİZMETİNDE

Denize girdikten sonraki dinlenmişlik ve arınmışlık halini hepimiz biliriz. Havuza girdiğimizde ise bunu hissetmeyiz. Sebebi sudaki tuzdur. Tuzlu su bedende birikmiş negatif elektriği iletkenliği sayesinde sizden alır götürür.

Denize girdikten sonraki dinlenmişlik ve arınmışlık halini hepimiz biliriz. Havuza girdiğimizde ise bunu hissetmeyiz. Sebebi sudaki tuzdur. Tuzlu su bedende birikmiş negatif elektriği iletkenliği sayesinde sizden alır götürür.

Sizler de akşam eve geldiğinizde bütün günün üzerinizde bıraktığı ağır etkiler ve stresten kurtulmak için yada toplantı, sınav gibi üzerinizde gerilim yaratan durumlardan önce ellerinizi bir litre suya iki çorba kaşığı hesabı ile tuz eklediğiniz tuzlu suyla yıkadığınızda bu birikmiş olan negatif elektrikten kurtulur ve arınırsınız.

Kulağımıza gelince; Kulağımızın içinde, vücudun belirli alanlarını ve işlevlerini temsil eden akupunktur noktaları vardır. Bu, sağlığımızı yansıtan ve tedavi için kullanılabilecek bir mikrosistem meydana getirir; Kulak akupunktur tüm vücut akupunkturuna bir katkı veya kendi başına bir tedavi olarak olabilir. Bu tedavi 3500 yıl öncesine Çinlilere kadar dayanmaktadır.

Kulağa bakıldığında, noktaların dağılımı, tersine çevrilmiş bir kişinin görüntüsüne kabaca karşılık gelir. Baş, boyun ve duyusal organların dibine yakın olan kısımları, kulak boyunca arkaya doğru yükselir ve merkezdeki organlarla birlikte uzar.

Kulak akupunkturu ile tedavi edilen durumların spektrumu geniş. Birçok çalışma, kilo kaybı, TSSB, adet ağrısı, baş ağrıları, uykusuzluk, endişe, stres ve diğer birçok durum için etkili bir tedavi olduğunu göstermiştir. Kulak akupunkturu, afetler sonrasında bile kullanılmıştı

Kulak ceninin ana rahmindeki duruşunun şematik olarak aynısıdır. Ve tüm akupunktur noktaları kulak üzerinde bu esasa göre yer almıştır.

Şimdii… başınız,boynunuz, beliniz, sırtınız, bacaklarınız, kalçanız, ayaklarınız, omzunuz ağrıdığında yapacağınız tek şey kulaklarınıza masaj yapmak.

Kulağınızı baş ve işaret parmaklarınızın arasına alarak kulak kepçesinden başlayarak, dayanabildiğiniz kadar güçlü ve sıkarak masaj yapın.

İlk anda bazı noktalar acıyacaktır ( bunlar bedendeki ağrıyan bölgelerin kulaktaki refleks noktalarıdır ).  kısa bir süre sonra bu ağrılar kaybolacaktır.

2 -3 dakika bu masajı yapmanız yeterli olur. Zaten masajın sonuna doğru bedeninize bir sıcaklıklığın yayıldığını hissedeceksiniz. Bunun ardından ağrılarınızın azaldığını ve kaybolduğunu da

Hiç bir yan etkisi olmayan bu uygulamayı herzaman her yerde kendinize ve ağrısı olan yakınlarınıza uygulayabilirsiniz.

Yorulduğunuzda, uzun otobüs yada araba yolculuklarında oturmaktan ağrılara maruz kaldığınızda, çok üşüdüğünüzde ve bedeninizi dengeye kavuşturmak için bu uygulamayı kullanabilirsiniz.

Önemli olan kulağın her noktasına dokunun. Kulağınız size hemen yanıt verecektir. Kulaklar bedeni hisseder, görür ve duyar.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.