Helal Yaşam Rehberi

RADYO GIMDES

HAKKIMIZDA

GİMDES ( Gıda ve İhtiyaç Maddeleri Denetleme ve Sertifikalama Araştırmaları Derneği ) ve bu derneğe bağlı İktisadi İşletme Kurumu ( GİMDES Helal Ürünleri Araştırma Enstitüsü ) Ülkemizde Sağlıklı yaşamın temel unsuru olduğuna inandığımız helal ve sağlıklı ürünleri araştırma ve sertifikalandırma çalışmaları yapmak üzere kurulmuş bir sivil toplum kuruluşudur.İlgi alanı olarak gıda kozmetik ve sağlık ürünlerini kapsamaktadır.
GİMDES Hanımlar komisyonu çalışmalarında; öncelikle toplumun bu konulardaki bilinç düzeyini artıracak faaliyetlere ağırlık vermiştir.Helal ve Haram ,belli bir dinin mensupları için mana taşıyan iki kelimedir.Bu iki kelime bu dinin sahipleri için hayat nizamıdır.Bu kadar önemli olan bu kelimeleri Gıda ,Kozmetik ve Sağlık konusunda da bugün gündeme getiriyoruz. Çünkü öyle bir hayat standartları ve şartları noktasına getirildik ki İslam toplumu ve İslam Ümmeti olarak ,yüzyıldır önceliğimizi kaybettiğimiz birinciliğimizi kaptırdığımız insanların bize empoze ettiği birtakım teknolojilerin yapmış oldukları sanayi çalışmalarının sonucunda önümüze getirilen, adeta dayatılan gıda ve gıdaya bağlı ürünlerin içerdiği problemler söz konusu .Yeni teknoloji , yeni ürünleri önümüze getirdi. Geleneksel ürünlerimizde bu mekanizmanın içerisinde şekil değiştirmiş bulunmakta.Temel gıda maddelerinden başlayarak kozmetik ve sağlık alanlarındaki bu teknolojik dağişim ; Helal ve Sağlıklı yaşam konusunda daha fazla çalışma yapmamızı kaçınılmaz hale getirmiştir.
GİMDES Hanımlar komisyonu Türkiye’de Helal ve Sağlıklı yaşama bilinci adına , İstanbul ve Anadolu’da öncelikle hanım tüketiciler ,genç tüketiciler ve çocuk tüketicileri bilinçlendirme seminerleri vererek Helal Lokmanın önemini anlatma çalışmalarına devam etmektedir
Temel hedeflerimiz
Toplumda Helal ve Sağlıklı beslenme bilinci oluşturma
Helal Gıda talebi artırma
Türkiye ve dünya Müslümanlarının satın alma yaklaşımlarını etkileme
Konuya kamuoyunun ilgisini artırma
Helal Sertifikalı ürünlerin bütün insanlığa ulaşmasında Türkiyeli Müslümanlardan destek alma
Gıda sektöründe Global Helal çözüm üretme
Dünya’da Helal Gıda Pazarı oluşturma
Helal Gıda ve Helal Yaşama biçimini insanımızın gündemine taşıma

1 yorum to HAKKIMIZDA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.