Helal Yaşam Rehberi

RADYO GIMDES

GİMDES HANIMLAR KURULUMUZ YENİ DÖNEM ÇALIŞMALARINA BAŞLADI

Kurul Başkanlığımızın açklamaları şöyle:

Yaz döneminden sonra 6 eylülde yapılan il temsilcileri toplantısı ile tekrar çalışmalara başlandı.

1-Her yıl yaptığımız gibi tanışma çayları(katılımlara göre istenilen yüz yüze ama maalesef halen insanlarda bir araya gelme tedirginliği var yüz yüze tanışmalar olmayan illerde online tanışmalar yapılacak.

2-On line seminerlerimiz devam edecek.

3-22 eylül çarşamba günü Büşra Dağdaş tarafından “Sürdürülebilir helal yaşam gönüllüğü” konulu seminer ile seminer çalışmalarımıza da başlıyoruz seminerlerimiz you tube den bayanlara yönelik olarak düzenlenecek. Dünya Helal Vakfı ve GİMDES in instagram sayfalarının takibini artırmak için yapılan çekilişi tamamlandı ve sayfanın takibini 1600 kisi artırdı. Gelen talepler doğrultusunda çekilişler çoğaltılacak.

4-Bu sene her ay bir atölye çalışmamız olacak Ücretli olarak planladığımız atölye çalışmalarının direk ücretleri vakfın hesabına yatırılarak bağış gelmesi sağlamak amaclı gecen sene denemiş güzel dönütler almıştık. Bu sene her aya bir atölye çalışması yapılması planlandı. Eylül ayı etkinliği olarak sirke atölyesi olarak belirlendi. Sirke atölyesi 25 eylül cumartesi günü yapılacak.

5-Ekim ayı için helal davada nefer eğitimi planlandı Gecen dönem de illerde aktif görev almak için yetiştirilmek veya çalışmalarımızdan genel bilgi almak isteyen hanımlara düzenlediğimiz 3 aylık eğitimi 1 ay olarak ama 2 kez yapmayı planmıştık.Bunun ilki ekim ayında 4 hafta cumartesi günleri olarak planladı.

6-Darul Helal medresesinin faaliyete geçmesi için 1 .)İnfak grupları kurularak haftalık infakları teşvik etmek 2.)Yaptırdığımız ajandaları satarak elde edilen karla kumbara alarak dağıtmak .Şu ana kadar 125 kumbara dağıtımı yapıldı .Haziran ayına kadar 1000 kumbara dağıtımı yapmak. 3.)İllerde dernek cemaatler gibi stk lara ziyaretler yaparak Dünya Helal Vakfını tanıtmak ve destek talep etmek

1 yorum to GİMDES HANIMLAR KURULUMUZ YENİ DÖNEM ÇALIŞMALARINA BAŞLADI

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.