Helal Yaşam Rehberi

RADYO GIMDES

İSLAM’IN VE HELAL’İN DÜŞMANLARI İŞ BAŞINDA

İSLAM’IN VE HELAL’İN DÜŞMANLARI İŞ BAŞINDA

Hollanda’da bulunan Halal Quality and Control (HQC) isimli; Almanya’da bulunan World Halal Union isimli, Fransa’da bulunan Halal Consulting S.L. isimli sözde Helal sertifikalama kurumlarının ‘alkolsüz şarap’a sertifika verdiğini tespit ettik.

Firma bu yüz karası, melun işi sitelerinde bir övünç nişanesi olarak taşımakta, hatta marka isimlerini “Halal Wine Cellar” (Helal Şarap Mahzeni) koyarak adeta Müslümanlar ile alay etmektedir. Aynı şarap firması, sosyal medya hesaplarında “Ramazan’a kendimizi manevi olarak nasıl hazırlayabiliriz?” ve “Ramazan’a özel indirim! Şarap stoklayın” gibi yazılarla İslami değerlerimizi kendi kirli oyunlarına alet etmeye çalışmaktadır.

İslam’i konular ile dalga geçen bu kuruma sertifika vererek Helal sertifikanın adını kirleten; HQC, World Halal Union ve Halal Consulting S.L. kurumlarından ve sertifika verdikleri firmadan GİMDES’in uzaktan yakından ilgisi olmadığını tüm kamuoyuna ilan ediyoruz.

Sertifika veren kurumlardan biri olan HQC kurumu; Türkiye’den Helal Akreditasyon Kurumu, Malezya’dan JAKIM, Suudi Arabistan’dan SASO ve SFDA, Endonezya’dan BPJPH, Katar’dan MOPH ve Singapur’dan MUIS kurumlarından bazıları tarafından tanınmış, bazıları tarafından ise akredite edilmiştir. Bu sertifikalama kurumlarını akredite eden ve tanıyan kurumlara da durumlarını tekrar gözden geçirmelerini önemle rica ediyoruz.

Helal sertifikalama, isteyenin diledikleri gibi at koşturacağı, kendi kafalarına göre standartlar oluşturabilecekleri basit bir konu değildir. Müslümanların Allah’a karşı sorumlulukları vardır ve Allah (c.c.) gerekli tüm kuralları ve düzenlemeleri açıkça belirlemiştir. Bu gibi girişimlerin derhal sona erdirilmesi için ilgili sözde sertifikalama kurumlarını ikaz ediyoruz. Bu ve benzeri girişimleri lanetliyoruz. İki elimiz ahirete kadar yakalarında olacaktır.

Aşağıda firmanın kendi sitelerinde yayınladığı görsellerini bilgilerinize sunuyoruz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.