Helal Yaşam Rehberi

RADYO GIMDES

ÖZLENEN YÜZ YÜZE, GÖNÜL GÖNÜLE EĞİTİMLERE TAM GAZ DEVAM EDİLİYOR!

GİMDES Hanımlar Kurulu İstanbul ekibi, GİMDES Merkez’de bu ayki buluşmalarını kahvaltı organizasyonuyla açtı. Beklenenden büyük ilgi ve katılım gösterilen organizasyonda Marmara Üniversitesi Helal ve Sağlıklı Yaşam Kulübü üyeleri de ağırlandı. Çoğunluğunu üniversite gençliği oluşturan katılımcılar ile tanışıldı, hasbihal edildi ve küçük mumlar hediye edildi. Helal gıda davasındaki zorluklardan ve bu davada bir mum yakmanın öneminden bahsedildi.

Tanışma ve hasbihalin ardından son dönemde kendinden giderek daha çok söz ettirmeye başlayan “yapay et” konusuyla ilgili bir eğitim gerçekleştirildi. GİMDES Başdenetçisi Veteriner Hekim Arzu Sarıtaş’ın verdiği eğitimde yapay etin üretim aşamaları açıklandı, fıkhi boyutu ele alınarak konu İslam perspektifinden incelendi ve yapay etin “helal ve tayyib olmadığı” vurgulandı.

Modern çağda gıdaların insana etkileriyle ilgili geldiği ve muhtemelen geleceği nokta hususunda üzücü gerçeklerden bahsedilse de diğer yandan şevklerin tazelendiği bir eğitim gerçekleştirildi. Soru-cevabın ardından, katılımcılar Başkanımız Hüseyin Kâmi Büyüközer’i yerinde ziyaret ettiler. Hocamızın tecrübelerinden istifade edip, zihinlerindeki sorulara gerekli cevapları alan katılımcılarımız, hediye takdiminin ardından uğurlandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.