Helal Yaşam Rehberi

RADYO GIMDES

TÜRKİYE’DE VE DÜNYA’DA 17 RAMAZAN DÜNYA HELAL GÜNÜ ÇEŞİTLİ ETKİNLİKLERLE KUTLANDI…

TÜRKİYE’DE VE DÜNYA’DA 17 RAMAZAN DÜNYA HELAL GÜNÜ ÇEŞİTLİ ETKİNLİKLERLE KUTLANDI…

Dünya kamu oyunda farkındalık oluşturması için 10 sene önce WHC önderliğinde başlattığımız 17 Ramazan Dünya Helal Günümüzü bu yıl da dünyadaki çeşitli etkinliklerle kutladık.

– GİMDES Genel Merkezi tarafından organize edilen İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi’nde 160 kişilik bir iftar yemeği verildi.
– GİMDES Ankara Temsilciliği tarafından organize edilen, Tarım ve Orman Çalışanları Birliği Sendikası (TOÇBİRSEN)’in katkılarıyla, Ahlâk Sevgi ve Maneviyat Köprüsü Uluslararası Öğrenci Derneği (ASMAKÖPRÜ)’nün ev sahipliğini yaptığı iftar programına Ankara’da ki misafir öğrenciler ile GİMDES denetçileri ve gönüllüleri ve bürokrasi mensupları katıldı.
– Sakarya Halal Dunya Marketleri tarafından organize edilen 300 kişilik iftar yemeğine yetimler, huzurevi ve depremzede kardeşlerimiz katıldı.
– Deprem bölgesinde bulunan kardeşlerimiz için Kahramanmaraş HDM, Osmaniye HDM, Şanlıurfa HDM tarafından 320 depremzede kardeşimizin ağırlandığı iftar sofraları kuruldu. Gaziantep Halal Dunya marketleri depremde hasar gören 110 kişilik bir köye iftarlık dağıttı.
– Suriye (İdlib) ve Filistin’de (Gazze) 3000 kişilik iftar sofraları kuruldu.
– Amerika’da bulunan World Halal Council üyesi ISWA Helal Sertifikasyon Kurumu 17 Ramazan Dünya Helal Günü’nde 350 kişinin katılım sağlayacağı seminer ve iftar organizasyonu düzenledi.
– Tataristan’ın başkenti Kazan’da Dünya Helal Günü’nün önemine binaen bir iftar programı düzenlendi.
– GİMDES Hanımlar Kurulu İstanbul İl Temsilciliği tarafından 17 Ramazan Dünya Helal gününde İstanbul Üsküdar Meydanda Öğle namazını müteakip camiden çıkan hanımlara 17 Ramazan Dünya Helal Gününü anlatan broşürler ile hurma ve lokum dağıtımı yapıldı.
– GİMDES Hanımlar Kurulu Kırşehir temsilciliği ve Kırşehir İHH Çocukla birlikte 17 Ramazan’da 90 çocuk ve çok sayıda veli ile 17 Ramazan Dünya Helal Günü’ne dikkat çekmek için balon geçidi düzenledi.
– GİMDES Hanımlar Kurulu Van temsilciliği tarafından 17 Ramazan Dünya Helal Günü’nde iftar organize edildi.
– GİMDES Hanımlar Kurulu Gaziantep İl Temsilciği Dünya Helal Günü’nde Ramazan Sokağı’ndaydı. Helal sertifikalı kekler, lokumlar ve kendi yaptıkları kakaolu sütleri ikram ettiler. Çocuklara balon hediye ettiler.
– GİMDES Hanımlar Kurulu Iğdır Gönüllü İl Temsilcileri Dünya Helal Gününde öğle namazı cemaatini bekleyip broşür ve hurma ikram olarak dağıttı.
– GİMDES Hanımlar Kurulu Tekirdağ İl Temsilciliği, Tekirdağ’ın Muratlı ilçesinde Balkan izcilik spor kulübü binasında 9-14 yaş arası genç kızlarla iftar yemeği gerçekleşleştirdi.
– Erzurum GİMDES hanım gönüllüleri, 17 Ramazan Dünya Helal günü münasebetiyle bir araya geldi. Program Necip Fazıl Kısakürek kültür merkezinde gerçekleştirildi.
– GİMDES Hanımlar Kurulu Ankara Temsilciliği ve Dünya Helal Vakfı Ankara Temsilciliği 17 Ramazan Dünya Helal Günü’ne dikkat çekmek adına gönüllülerimizle birlikte iftar programı düzenledi.
– GİMDES Hanımlar Kurulu Konya Temsilciliği 17 Ramazan Dünya Helal Günü’ne dikkat çekmek adına Merkez Kapu Camii’nde namaz sonrası hurma ve lokum ikramları yapılarak helal gıda konusunda bilgilendirme yazısı dağıttı.
– GİMDES Hanımlar Kurulu Gönüllü Kayseri Temsilciliği 17 Ramazan Dünya Helal Gününe özel yaklaşık 80 kişinin katılımıyla iftar programı gerçekleştirdi.
– GİMDES Hanımlar Kurulu Gönüllü Burdur Temsilciliği 17 Ramazan Dünya Helal Günü’nde Dünya Helal Gününe özel online eğitim düzenlendi.
– GİMDES Hanımlar Kurulu Gönüllü Karaman Temsilciliği 17 Ramazan Dünya Helal Günü’nde Hz. Ebu Bekir Kız Kur’an Kursu ile Cedid Erkek Kur’an Kursu hafızlarına ikramlık dağıtımı yaptı.
– GİMDES Hanımlar Kurulu Gönüllü Isparta Temsilciliği 17 Ramazan Dünya Helal Günü’nde camide helal gıda ve helal yaşam konulu eğitim gerçekleştirdi.
– GİMDES Hanımlar Kurulu Gönüllü Çanakkale Temsilciliği 17 Ramazan Dünya Helal Günü’nde Dünya Helal Vakfı’nın ve Dar’ul Helal Medresenin tanıtımı gerçekleştirdi.
– GİMDES Hanımlar Kurulu Gönüllü Muş Temsilciliği 17 Ramazan Dünya Helal Günü’nde öncü ekip tarafından sertifikalı ürünlerle hazırlanan tatlılar mahalle sakinlerine ikram etti.
– GİMDES Hanımlar Kurulu Gönüllü Samsun Temsilciliği 17 Ramazan Dünya Helal Gününü duyurmak amacıyla Bafra İHH işbirliği ile ümmet iftarı programı gerçekleştirdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.