ANKARA İHH TARAFINDAN SURİYE’YE UN YARDIMI YAPILDI. YETİMLERE PİKNİK DÜZENLENDİ

ANKARA İHH TARAFINDAN SURİYE’YE UN YARDIMI YAPILDI. YETİMLERE PİKNİK DÜZENLENDİ

Ankara İHH İnsani Yardım Derneği tarafından Suriye’nin Azez bölgesindeki ihtiyaç sahiplerine 130 ton GİMDES Helal Sertifikalı un yardımı dağıtıldı. İHH Ankara Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Sinan, yaptığı açıklamada, Azez bölgesindeki ihtiyaç sahiplerine 130 ton un yardımı yaptıklarını söyledi. Kilis’e teslim edilen 52 ton unun ekmek yapıldıktan sonra Suriye’nin Azez bölgesindeki ihtiyaç sahiplerine dağıtılacağı söylendi. Reyhanlı’ya teslim edilen 52 ton unda ekmek yapılıp İdlip ve çevresindeki şehirlerdeki ihtiyaç sahiplerine dağıtılacak. 26 ton unun Bayırbucak (Türkmendağı) bölgesinde ekmek yapılıp dağıtılacak.
İHH Ankara Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Sinan, bölgede bulunan Arap, Türkmen, ve Kürt kardeşlerimiz için 2019 yılında 260 ton un göndermiş olduk ifadelerini kullandı.

Ankara İHH İnsani Yardım Derneği tarafından ayrıca, yetim çocuklara yönelik piknik etkinliği düzenlendi. 

Peçenek Mesire Alanı’ndaki pikniğe, Ankara’da tespit edilen yetim çocuklar ve yakınları katıldı. Dernek tarafından temin edilen otobüs ve servislerle piknik alanına gelen çocuklara balon, top, uçurtma gibi hediyeler verildi. Yiyecek, içecek ve Osmanlı macunu ikramından sonra Hacivat ve Karagöz oyunu sergilendi. İHH Ankara Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Sinan, yaptığı açıklamada, çocukların hayatlarına renk katmak ve güzel bir vakit geçirmelerini sağlamak için böyle etkinlikleri zaman zaman yaptıklarını söyledi. Sinan, “Çocuklara maddi ve manevi anlamda destek vermeye çalışıyoruz. Çocuklarla bir arada olup kaynaşmak için böyle bir program düzenledik. Türkiye’nin her yerinden yetimler var burada. 27-28 Nisan tarihlerinde Bayır- Bucak’da bulunan Türkmen, Kürt ve Arap yetimlere yönelik de böyle bir piknik etkinliğimiz olacak.” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.