HELAL LOKMA SORUMLULUĞUMUZDA ANNELERİN ÖNEMİ

helalkahvalti4
HELAL LOKMA SORUMLULUĞUMUZDA ANNELERİN ÖNEMİ HELAL  KAHVALTI SOFRASINDA ANNELERE ANLATILDI
FAST FOOD GIDALARDAN UZAK DURULMASI HATIRLATILDI

GİMDES Hanımlar kurulunun düzenlemiş olduğu helal kahvaltı sofrası programına yoğun katılım gerçekleşti.
Helal kahvaltı sofrası GİMDES hanımlar kurulu tarafından belirlenen helal sertifikalı ürünlerden oluşan gıda seçenekleri ile hizmet verdi.

Programda GİMDES başkanı Dr.Hüseyin Kâmi Büyüközer tarafından bir seminer verildi. GİMDES başkanı ’Helal lokma sorumluluğumuzda Annelerin Önemi’’ başlığı ile günümüzde en fazla gıdalardan zarar gören paya sahip durumda bulunan çocuklarımızın, gençlerimizin şüpheli, haram niteliği taşıyan sağlıksız gıdalara karşı bilinçlendirme ve şuurlandırma vazifemizi hatırlatan bir konuşma gerçekleştirdi.

GİMDES başkanı konuşmasında özellikle ‘’Gerçekleri yansıtmayan aşırı abartılı reklâmların yönlendirmesi, bilinçsiz beslenme alışkanlıkları, yeni şeylere karşı hayranlık ister fakir ister zengin muhitlerde olsun, kola ve boyalı/boyasız, gazlı/gazsız içeceklere aşırı bir düşkünlüğün oluşmasına sebep olmuştur. Kola ve renkli/renksiz gazozlar artık çoğu ailelerin olmazsa olmaz içeceği haline gelmiştir. Sofraya oturulunca bardaklara su yerine kola, gazoz türü içecekler dolduruluyor. Çocuklarımızı ve gençlerimizi sağlıksız ve helal şartlarının takip edilemediği fastfood ve okul kantinlerinden uzak tutmalıyız. Aileler bu tür alışkanlıklarından vazgeçme kararlılığını göstererek çocuklarının ve böylece de ülkenin geleceğinin çürütülmesini önlemelidirler.’’ dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.