ŞULE YÜKSEL ŞENLER HANIMEFENDİ 82 YAŞINDA HAKKA YÜRÜDÜ.

ŞULE YÜKSEL ŞENLER HANIMEFENDİ 82 yaşında HAKKA YÜRÜDÜ.
KADINIMIZIN TESETTÜRÜNE SAVAŞ AÇMIŞ DEVRİM YOBAZLARINA KARŞI KAHRAMANCA DİRENMİŞTİ.

….Gördüm seni ey yurdumun kadını!
Dün Hatice Babacan’dın, Şule idin, Meryem’din,
Bugün Merve oldun, Emine oldun yüzbinler oldun.
Yarın milyonlar geliyor izinden, bunu dünya bilsin!…..

TESETTÜR OLMAZSA OLMAZ, BİZİM İMANİ BİR MESELEMİZDİR….

“Ey peygamber! Hanımlarına, kızlarına ve müminlerin kadınlarına hep söyle de cilbablarından (dış elbiselerinden) başları dahil, bedenlerini sımsıkı örtsünler. Bu onların tanınmalarına, tanınıp da eziyet edilmemelerine en elverişli olandır. Bununla beraber Allah çok bağışlayıcıdır, çok merhamet edicidir.” (Ahzap.59) 

Müslümanlar olarak bizim yaşam tarzımızın olmazsa olmaz imani şartlarından biri de erkek ve kadının uymak zorunda olduğu TESETTÜR’dür. Nasıl ki erkekler, erkek ve kadının yanında en az vücudunun göbek ve diz kapağı arasında kalan kısmını güzelce setr etmek, örtmek zorunda ise; kadınlar da namahremlerinin yanında yüz hariç saçlarından vücudlarının kol ve ayak bileklerine kadar olan kısmını setr etmekle, örtmekle mükelleftirler.
En az bir asırdır toplumumuzu İslam yörüngesinden çıkartmaya çalışan dış ve iç mihraklar, yaşam tarzımızın dinamiklerini bir bir yıkmaya çalışırlarken kadınlarımızın HİCAB’ı olan tesettürü ile amansız bir mücadeleye girişmişlerdir. Bu mücadeleye, insan hakları havarisi gibi rol yapmaya çalışan Avrupa dahi baştanberi önderlik yapmıştır.

Yıllardır dayandıkları gerekçe ne kadar çürük, ne kadar bayağı. Güya başörtüsüne izin verilirse okullarda, iş yerlerinde başı açık devam etmek isteyen öğrencilere ve çalışan hanımlara baskı uygulanırmış. Yıllardır bu yasakla başörtülü insanlara bütün şirretlikleri ile uyguladıkları baskı değil mi? Kendilerinin yaptıklarını, şimdi Müslümanlar da yaparsa korkusuna kapılmışlardı. Halbuki kaba kuvvetle, zorbalıkla sürdürdükleri bu yasak daha uzun bir müddet devam edemiyecekti. Çünkü batıl uzun müddet yaşayamazdı. Çünkü adetullah böyledir ve bütün dünya da buna şahid olacaktı.Kim bu davaya bağlılığında sebat ederse inşaallah Allah’ın rızası da onunla beraber olacaktı. Allah’ın izni ile putların büyük bir kısmı kırıldı

Ancak bu sefer, kapitalist eşkiyalara, modacı kılığı ile tesettürü dejenere etmeye çalışanlara dikkat etmeliyiz. Bu gibilere fırsat vermemeliyiz.

Bu vesile ile, tesettür konumuza uyarladığımız bir manzum yazımızı teberüken bilginize sunuyoruz.

TESETTÜR OLMAZSA OLMAZIMIZDIR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.